Realizovali jsme zakázku „Pivovar“. Jedná se o pivovar s více než stoletou historií v držení rodiny, která ho zakládala a provozuje ho do dnešních dnů. Zadání od investora znělo: nahradit stávající technologii z roku 1920 za zcela novou technologii, která zatím není v České republice běžná.

Projekt na míru pivovaru

Pro inspiraci jsme s majiteli navštívili několik pivovarů s obdobnou technologií. Původní technologie byla koncipována na namáčení ječmene bez možnosti vzduchování a cirkulace ječmene v zásobníku. Nová technologie má fungovat nejen na klasické namáčení ječmene, ale má i plnit funkci provzdušnění a otočení celého obsahu zásobníku, díky nímž dochází k lepší přípravě vstupní suroviny.

Pivovar

Budova, ve které se technologie nachází, nebylo možné stavebně upravit (vybourat stavební otvor). Z tohoto důvodu byla zvolena technologie svaření zásobníku na místě, čímž nedošlo k poškození historické budovy. Dílce zásobníku byly předpřipraveny do požadovaných rozměrů pro průchod dveřmi. Jednotlivé dílce byly svařeny do pláště s výztužným límcem. Tento dílec byl pomocí zvedací techniky ukotven k původním nosným prvkům ve stropě. K ukotvenému dílci zásobníku bylo přivařeno kónické dno s přírubou a hrdlem pro napouštění a vypouštění vody. Po svaření zásobníku byl zhotoven dílec síta, přepadová nádoba a kompletní provzdušňovací dílec s rozstřikovou hlavicí. Požadavek investora byl na zařízení s jednoduchou obsluhou pro sanitaci. Veškeré vnitřní dílce a prvky jsou připevněny křídlovou maticí pro snadnou demontáž.

Podobné výrobky, které jsme schopni realizovat na základě dokumentace a požadavku zákazníka, naleznete také v sekci Zakázková kovovýroba.

Jsme rádi, že náš výrobek se stal součástí tradičního rodinného pivovaru.

Fotogalerie

Pivovar
Pivovar
Pivovar
Pivovar
Pivovar
Pivovar
Pivovar
Pivovar
Pivovar
Pivovar
Pivovar
Pivovar